Makine & Teçhizat

AKYAPAK 3ADM 1200 CNC Delik Delme - Markalama - Kesme Hattı 

ADM Delik Delme Hatları, tek veya üç bağımsız spindle'a sahip modellerden oluşuyor. Üç spindleli 3ADM modelleri aynı anda birbirinden bağımsız olarak profilin üç tarafında delik delme yeteneğine sahiptir. Bu Üstün bağımsız hareket kabiliyeti kombine operasyonlara olanak sağlar. Yatay eksende profilin bir tarafını işlerken, profilin karşı tarafında ve dikey eksende diğer operasyonları (delik delme, markalama, diş açma, frezeleme, vb.) aynı anda, bağımsız olarak yürütmek mümkündür.

 • Metal işleme hattı
 • Malzeme yükleme için Transfer Tablaları 
 • Malzeme Boy Referanslama için  Lazer  Sensor
 • Malzeme Kesit Ölçümü için Ölçüm Probu 
 • 4’lü Otomatik Takım Değiştirici 
 • Yüksek Verimlilik için 500mm İç Eksen
 • Delme, Frezeleme, Diş Çekme, Havşa Açma, Markalama ve çok daha fazlası…
 • Alttan Markalama 
 • 3 Taraflı Markalama
 • AST 1200-500 Otomatik CNC Açılı Şerit Testere
 • Etkileyici Kesme Performansı
 • Manyetik Boşaltma Arabası 
 • Zincirli Boşaltma Konveyörü (Maks. L=900mm)
 • -45°/+60° Açılı Kesim
 • Hızlı, Güçlü, Güvenilir ve daha fazlası…

FANUC Kaynak Robotu (Otomasyon Sistem)

Robot kaynağı, hem kaynağı gerçekleştirerek hem de parçayı işleyerek bir kaynak işlemini tamamen otomatikleştiren mekanize programlanabilir araçların (robotlar) kullanılmasıdır. Robotik kaynak, verimliliği, tutarlılığı ve yatırım getirinizi artıran otomatik bir süreçtir. Sahip olduğumuz bu sistemin belirlenmiş kordinatlara göre oturulmuş, malzemeleri üzerine yerleştirip sabitleştirdiğimiz pozisyoner olarak adlandırdığımız bir diğer sistem parçası mevcuttur. Daha hızlı ve güzenli kaynak yapımı, kalite ve verimlilik artışı sağlamaktadır. Mevcut sistemde gazaltı kaynağı yapılmaktadır.

550x3000 Sac ve Profil Kumlama Makinesi

Kumlama Makineleri altmışın üzerindeki farklı sektöre hitap eden; boya ve kapmala öncesi hazırlık, yüzey temizliği ve pürüzlendirme amacıyla kullanılan makinelerdir.

Kumlama makineleri, yüzey hazırlama ve temizleme işlemlerinde kullanılan etkili bir ekipmandır. Bu makineler, yüzeylerin pas, korozyon, boya, yağ ve diğer kirleticilerden arındırılması için kullanılır. Kumlama makineleri, endüstriyel sektörlerde yaygın olarak kullanılan ve özellikle metal, ahşap, cam, beton ve taş yüzeylerin hazırlanması için kullanılan bir ekipmandır.

Kumlama makineleri, basınçlı hava veya hidrolik güç ile çalışır ve özel olarak tasarlanmış kum veya granül malzemelerini yüzeye yönlendirir. Bu malzemeler yüzeydeki kirleticileri parçalayarak yüzeyi temizler. Kumlama makineleri, yüzeylerin özellikle boyanabilir hale getirilmesi için de kullanılır. Kumlama işlemi, yüzeylerin daha iyi yapışma sağlaması için boya veya kaplama öncesinde yapılır.

AJAN 14 metre Plazma Kesim Makinesi

AJAN 2 adet 12 metre Plazma Kesim Makinesi

Plazma Kesimin temel prensibi kızdırılmış ve elektriksel olarak iyonize olmuş bir gaz tarafından (ki buna plazma da denir), kesimi yapılacak malzemeye doğru bir elektrik kanalı oluşturulmasıdır. Bu elektrik devresi topraklama klemensi tarafından topraklanır ve sistemin çalışması sağlanır. Bu sistemin çalışması kesilecek olan malzemenin cinsine bağlı olarak Oksijen, Hava gibi sıkıştırılmış gazlar kullanılabilir. Elektrik arkı gazın içerisinde gazın çıktığı delik (nozzle) ile malzeme arasında şekil alır. Elektrik arkı gazın bir kısmını iyonize ederek plazma ile malzeme arasında elektriksel kanal oluşturur. Elektronlar bu elektriksel kanalı kullanarak kesici torçtan malzemeye doğru gider ve malzemeyi eritmek için yeterli ısıyı oluştururlar. Bu esnada yüksek hızlı plazma ve sıkıştırılmış gaz, erimekte olan metalleri püskürterek yüzeyde pürüzlerin oluşmasını engeller. 180 mm kalınlığa kadar saç kesimleri yapılabilmektedir. Otomatik kaynak ağazı açımı yapabilmektedir.

AJAN 12 metre Plazma Kesim, 12mt Boru Kesme Makinesi

Temel cnc plazma kesim makinesi çalışma prensibine sahip bu makinemizde ek özellik olarak (ayrı olarak da kullanılabilir / opsiyonel özelliği olan bir makinedir) Boru kesim de yapılabilmektedir. Hangi özelliğini devreye aldığınıza göre işlev değişmektedir. Normal plazmalara göre farklı / açılı kesim işlemi gerçekleştirmektedir. Bir diğer farkı boru kesme makinamızda 260A jeneratörü ile donatılmış olup gerekli gaz seçimlerini otomatik yapar. Bu sayede çelik, krom ve alüminyum boruları yüksek hassasiyet ile kesilebilmektedir.

DURMA ABKANT Press Büküm Makinesi 1; 6 metre Bıçak Genişliği, 400 ton Baskı Kuvveti 

DURMA ABKANT Press Büküm Makinesi 2; 4 metre Bıçak Genişliği, 400 ton Baskı Kuvveti

Abkant pres CNC kontrollü olup metal saç levhaların bükülerek şekillendirilmesinde kullanılmaktadır. Abkant pres ile şekillendirme işlemi erkek ve dişi olan alt ve üst kalıplar arasına saç metalin yerleştirilerek baskı uygulanması ile gerçekleştirilmektedir. Üst kalıbın alt kalıba baskı uygulamasıyla sac metal istenen forma ulaşır. Metal malzemelerin bükümleri, makinaya daha önceden yüklenen yazılımlarda bulunan ölçülere göre gerçekleşir. 

AKYAPAK APK 101 3 Rolls Vals Top Profil Büküm Makinesi (120 mm x 100 mm max çap.)

Profil bükme makineleri, belirli bir şekli ve tasarımı bulunan boruları tekrardan şekillendirilmek için kullanılmaktadır. Boru ve profil bükme işlemi metal, alaşım, alüminyum, titanyum ve çelik için geçerli bir işlemdir.

65 Adet 550 Amp KOLARC- MAGMAWELD - DURMAZ  Gazaltı Kaynak Makineleri

Gazaltı kaynağı, kaynak yapılacak metal ile tükenen bir kaynak elektrod parçasının arasında oluşan elektrik arkının gaz korumalı olarak yapılması işlemidir. Kaynak yapılacak metale sürekli sürülen kaynak teli eriyerek kaynak metalini oluşturmaktadır.

ESAB 1 Adet Tozaltı Otomatik Çift Kafa Kaynak Makinesi

Kaynak yapılacak malzemeye kaynak işleminin çift taraflı olarak, otomatik ve yüksek nüfuziyetli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar.

HILTI 1 Adet Stud Çakma Makinesi (Stud Çivisi Kaynak Makinesi)

Stud Çivisi Kayma kaması ; kompozit döşemeyi çelik profile bağlamak için kullanılan ve kesme kuvveti aktaran bir araçtır. *Sistem yükleri altında beton,trapez ve çelik konstruksiyonun beraber çalışabilmesi stud çivisi adı verilen saplama özel alaşımlı kaynak parçaları ile yapılır.

KOMATSU 2 Adet Forklift

24 Adet 15, 10 ve 5 tonluk Tavan Vinçleri (CAMK, CESAN, BÜLBÜLOĞLU vb.)

KARMETAL 2 Adet KDG 400 ’lük Şerit Testere Makineleri 

KARMETAL 1 Adet KDG 560 1000’lik Şerit Testere Makinesi 

Şerit testere doğru bıçakla, eğri veya düz çizgiler halinde çelik, paslanmaz metal malzemeleri istenilen boyda kesmek için kullanılır.

ESİT 1 Adet Marka Kantar (60.000kg)

1 Adet Trafo-Köşk (450 KV)

Modern Mimarilerde Güvenli Yaşamlar